Nejnovější články

Ukázka: Město ze skla - Cassandra Clareová

By 14:08 , , , ,

U krbu stál Alek v tmavém oděvu lovců stínů a natahoval si rukavice. Vzhlédl, jakmile Simon vkročil do místnosti, a na tváři se mu objevil obvyklý úšklebek, nic však neřekl.
Na pohovkách seděli dva teenageři, chlapec a dívka, které Simon nikdy neviděl. Dívka měla částečně východní rysy, oči ve tvaru mandlí, lesklé tmavé vlasy stažené na temeni hlavy a zlomyslný výraz. Její jemná brada zužující se do špičky v sobě měla něco kočičího. Nedalo se říci, že by ta dívka byla krásná, rozhodně však byla půvabná.
To černovlasý chlapec vedle ní byl více než půvabný. Měl zhruba Jaceovu výšku, vypadal však vyšší, přestože seděl. Byl štíhlý a svalnatý a měl bledou, elegantní, živou tvář a v ní výrazné lícní kosti a tmavé oči. Simonovi na něm něco připadalo zvláštně povědomé, jako by se s ním už někdy setkal.
Jako první promluvila ta dívka. „To je ten upír?“ Prohlédla si Simona od hlavy až k patě, jako by mu brala míry. „Ještě nikdy jsem neviděla upíra takhle zblízka, nebo aspoň žádného upíra, kterého jsem se nechystala zabít.“ Naklonila hlavu na stranu. „Na podsvěťana vypadá docela k světu.“


Název CZ: Město ze skla
Série: Nástroje smrti (3.díl)
Autor: Cassandra Clareová
Nakladatelství: Knižní klub

Česká anotace: Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách? (bux.cz)

Knihu lze koupit: na stránkách bux.cz


Zkuste štěstí a zasoutěžte si o knihy a drobnosti s Nástroji smrti.

Možná by tě mohlo zajímat...

0 ~ 0 ~ 0 ~ 0 ~ 0